Jóga s dětmi aneb Body and Mind ve Zlíně už od malička

20.08.2016

Článek sdílí inspiraci a nadšení do cvičení s malými dětmi. Jóga a jiná cvičení jsou součástí mého života dlouhá léta, stejně tak děti. Píši krátce o tom, jak se chystám spojit tyto dva prvky do jednoho.

Česká asociace dětské jógy - vzdělávací kurs

Mám za sebou první rok praxe Instruktorky pomalých forem cvičení, Body and Mind. Tři hodinky týdně a prázdninové občasníky. Týden cvičení s klienty na Istrijském poloostrově nedaleko městečka Poreč. Ráda cvičím, mám ráda děti. Pracuji ve školce. Co s tím? Spojit dvakrát užitečné s dvakrát příjemným, kdo by toho nevyužil?

A mělo by se to vědět, že v Praze na Vinohradech je vykopaný poklad! Tímto pokladem je kolektiv České asociace dětské jógy, z jejichž kursu právě odjíždím Zlínským expresem. Plná inspirace, nových podnětů pro práci, nadšení, uvolnění, radosti ze života, z toho, že mě tělo nese na taková místa.

Kurs je zaměřen na jógu pro děti předškolního a mladšího školního věku a trvá 4 dny. Je akreditován MŠMT. Snoubí se v něm teorie jógy, její smysl a praktické využití jógových principů při cvičení s dětmi. Výuková teorie kombinuje praktické ukázky a fyzické cvičení přímo na kurzu. Není možné se vůbec nudit nebo nedávat pozor. Vše, co padne, je zajímavé a dává smysl, zároveň informace drží koncepci. Vše vyzkoušené prakticky se následně rozebírá, ne naopak. To aby dospělák nemohl do situace vnášet vlastní rozumy.

Bc. Hanka Luhanová, v níž a u níž se celý koncept dětské jógy, kterou nám předává, zrodil, je veselá osoba. Má živý temperament a neuvěřitelnou fantazii. Mohu říct, že i silnou empatii a cit pro práci s dětmi. To vše alespoň vyplývá z toho, jakým způsobem prezentovala to, co se u ní učíme.

Laťka je hodně vysoko a mým cílem není ji překonávat, ale naučit se tolik, abych mohla odstartovat vlastní cestu cvičení s dětmi, nasadit vlastní laťku. Cítím upřímný vděk za to, že jsem se zapsala zrovna do tohoto kursu. Cvičí a učí se na Vinohradech, na Praze 2, kousek od Žižkovské věže. Takže i v okolí lze volný čas využít jako správný turista.

Hra je hlavní náplní dětského života a ve cvičení má své čestné míst. Bylo skvělé opustit dospělácké myšlení a na chvíli být bezprostřední. Atmosféra pohody a důvěry byla očistnáKartičky na cvičení pro děti, nebylo možné je nekoupit :-). Ilustrovány něžně a vkusně. Popsány dostatečně.

Co mě zaujalo v Józe s dětmi, je taky literatura a doprovodný materiál, který průběžně při cvičení s dětmi vzniká. Knihy, kartičky, plyšové hračky, cvičební pomůcky. Vše krásné, vkusné a umělecké a taky možné zakoupit. A to jak na místě, tak na e-shopu. Vybavená balíčky inspirace se těším na pondělí, až to vytáhnu na děti ve školičce. Má být škaredě, takže se to bude hodit!

Otevřený, optimismus, entuziasmus, empatie, láska k dětem, vztah k józe a laskavost k vlastnímu tělu. To si odnáším z těchto dvou dní. A nesu si to do Zlína, kde je mou cestou tvorba Body and Mind cvičení pro Zlíňany. A Zlín tvoří i malí Zlíňánci, takže začínáme od kořenů, aby vyrostl krásný, pevný a odolný strom, který neohne jen tak nějaký větříček! V současnosti u mě můžete navštěvovat lekce pro dospělé určené pro malý kolektiv, maximálně 5 lidí.

Cvičíme v CENTRU ŠŤASTNÉ DÍTĚ.

Těšte se děti, i rodiče. Mám vás ráda a těším se na spoustu úsměvů a dobré nálady, které vytvoříme společně.

Pro inspiraci prohlížejte

https://www.facebook.com/bodyandmindzlin

www.jogasdetmi.cz

www.cadj.cz